İletişim

Bursa asansör revizyon hizmetleri sayesinde asansörler sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. Öncelikle asansörler farklı modellerde tercih edilebilir. Palangalı, dişsiz, dişli ve hidrolik gibi modeller, günümüzde en çok kullanılan asansör türlerindendir. Ayrıca ev ve iş yerlerinde artık hidrolik asansör kullanılmakla beraber daha az yer kaplar. Ancak yüksek katlı apartmanlarda ise halatlı asansörlerden faydalanılır. Asansörlerin modeli arasında ayrım gözetmeksizin asansör revizyon işlemlerinin mutlaka yapılması gerekir. Yani güvenli ve yönetmeliğe uygun olmayan asansörler için gerekli tamir ve bakım aşamasında Bursa asansör revizyon uygulamaları devreye girer.

Bursa Asansör Revizyon Nasıl Yapılır?

Asansör revizyon işlemleri, güvenli olmayan ve tehlikeli asansörlerde tercih edilir. Ancak bu asansörlerin ilk olarak incelenmesi gerekir. Asansördeki kırmızı etiket, revizyon işleminin mutlaka yapılması gerektiğini gösterir. Zamanla teknik ve ekonomik ömrünü tamamlayan asansörlerin yıpranma gibi durumlarla karşılaşacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle başta güvenliğin sağlanması ve asansör aksamlarının kalitesinin korunması için revizyon işlemi şarttır.

Revizyon işleminde ileri teknolojilerden faydalanılır. Ayrıca asansörün çalışma performansının artırılması ve enerji verimliliğinin sağlanılması amaçlanır. Bu sayede en son yöntemler asansöre entegre edilir. Bursa asansör revizyon işlemlerine ek olarak yıllık bakım sırasında mekanik parçaların tamamı incelenmeli ve yıpranmış olanlar anında değiştirilmelidir. Bu parçaların yenilenmesi hem asansör konforunu artırır hem de asansörün daha uzun vadede sorunsuz olarak çalışmasını sağlar.

Revizyon işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da bulunur. Öncelikle talep edilen verimin alınması için profesyonel hizmetler alınmalıdır. Uzman bir firma ile görüşerek yetkili personeller talep edilmelidir. Son olarak asansör revizyon işlemlerinde maliyetlerden kaçınılmaması önemlidir. Çünkü asansördeki tüm eksiklikler bu işlem sırasında giderilir.

Bursa Asansör Revizyon Avantajları Nelerdir?

Asansör revizyon sayesinde;

  • Asansör daha konforlu ve kaliteli bir şekilde çalışır.
  • Enerji tasarrufu ciddi anlamda sağlanır.
  • Revizyonda güvenlik standartları artırılacağı için güvenli bir kullanım yapılır.
  • Asansörlerde daha estetik bir görünüme kavuşulur.

Binadaki asansörlerin daha güvenli bir şekilde kullanılması için gerekli olan bu hizmetlerde kapı panelleri, raylar, kapı kızakları, makine dairesi ve fren sistemleri de detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir.

Şimdi Ara