İletişim

Bursa asansör arızaları farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkan ve profesyonel çözüm alınması gereken durumlardandır. Öncelikle bu kabinler mekanik ya da elektrikli düzeneklere bağlı olarak çalışmaktadır. Aslında günümüzdeki asansör türleri otomatik olarak çalışırken hem yük hem de insan taşımak amacıyla kullanılmaktadır. Bursa asansör arızası çözümleri sayesinde ortaya çıkan sorunlar anında giderilirken bu kabinlerin bakım ve kontrol çalışmalarının dönemsel olarak yapılması gerekir.

Asansörler düzenli olarak bakım ve onarıma alındığında can ve mal güvenliğini tehdit eden unsurlar ortadan kalkar. Bu yüzden kabinlerin ve çalışma sistemlerinin periyodik bakım sürecinde uzman firmalardan destek alınmalıdır. Kabinlerin bakımı, servis hizmetleri, satış sonrası destek ve yıllık kontrolleri de yine profesyonel bir şekilde tamamlanmalıdır. Son olarak binaya yeni kurulan asansörün bakım işlemlerini, garanti süresi dolana kadar imalatı gerçekleştiren firma yapmak zorundadır.

Bursa Asansör Arızası Nedenleri?

Bursa asansör arızası hizmetlerinden önce arızanın nedenleri bilinmelidir. Öncelikle asıl sorunun kontaktörde olacağı unutulmamalıdır. Bu parçanın tamamının değiştirilmesi, arızayı giderecektir. Diğer arıza nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Sürekli meşgul lambasının yanması
  • Stop kontaklarının bozulması
  • Flexible kablosunda kopukluk
  • Kabinin hareket etmemesi
  • Kabin kilit kolunun bozulması
  • Fren balatalarının bozulması
  • Elektrik ve motor kumanda sisteminde aşırı ısınma
  • Gerilimin kesilmesi ya da düşüklüğü
  • Fazla yük taşıma
  • Asansörün sürekli çalışması

Bursa Asansör Arızası Tespiti Nasıl Yapılır?

Asansör arızalarının tespiti aslında kolayca yapılabilir. Örneğin meşgul lambasının yanması halinde kabin sigortalarından birinin attığı düşünülebilir. Ancak asıl arıza tespiti, uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Çünkü kişisel müdahaleler, asansörlerin tamamen devre dışı kalmasına neden olabilir.

Bursa asansör arızası çözümünde dikkat edilmesi gereken nokta, bu tür sorunların yaşanmaması için periyodik bakımın yapılmasıdır. Ayrıca asansörün belirli kısımlarının sıklıkla yağlanması, sistemlerdeki arızaların önüne geçebilir. Normal şartlarda asansörler uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılan kabinlerdir. Ancak kapasitesinin daha üzerinde ya da hatalı kullanılması sebebiyle birçok arıza türü ortaya çıkacaktır. Kilit, fan ve lambalarda görülen arızalar en çok karşılaşılan sorunlardandır. Bu yüzden profesyonel bakım ve çözüm hizmetleri alarak asansörün kaliteli bir şekilde çalışması sağlanmalıdır.

Şimdi Ara