İletişim

Asansör montajı birden farklı aşama ile gerçekleştirilir. Bursa asansör montaj sürecinde öncelikle projelendirme çalışmaları tamamlanır. Asansör yaptırmak isteyenlerin merak ettiği bu konuyla ilgili olarak kurulum aşamalarına tam anlamıyla uyulması şarttır. Daha emniyetli bir montaj gerçekleşmesi gerekirken fren sistemleri, raylar, kuyu dibi sistemleri, kabın montajı ve diğer aşamaların başarılı bir şekilde tamamlanması da gerekir. Ayrıca elektronik aksamların yerleştirilmesi ve son aşamada kontrolünün yapılması da Bursa asansör montaj aşamalarından biridir. Asansör montajında öncelik emniyet olmalıdır. Bu sayede kurulum ve kullanım sırasında mal ve can güvenliği her zaman korunmuş olacaktır.

Bursa Asansör Montaj Aşamaları

Asansör montajında asansörün türü ve sınıfı dikkate alınır. Hidrolik veya tahrik sistemine göre yapılan montaj işlemlerinde farklı aşamalar söz konusu olabilir. Başlangıçta rayların yerleştirildiği montaj işlemlerinde sırasıyla;

  • Dış kapı montajı yapılır.
  • Sehpa ve makine kurulur.
  • Kabin ve süspansiyon kurulur.
  • Halat bağlantıları tamamlanır.
  • Ağırlık yerleşimi yapılır.
  • Halat ve regülator bağlantısı sağlanır.
  • Kumanda, makine dairesi ve güç panosu kurulur.
  • Kabin üstü, makine dairesi, kabin dibi, kabin içi ve kuyu içi elektrik bağlantıları yapılır.
  • Kat kasetlerinin montajı tamamlanır.

Bursa Asansör Montajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Montajdan önce bilinmesi gereken bazı süreçler vardır. İlk olarak binanın bağlı olduğu belediyenin yangın ve imar yönetmelikleri incelenir. Daha sonra montaj firmasına yaptırılması gereken bu işlemlerin mimarideki ölçülere göre başlaması çok önemlidir. Ayrıca elektrik tesisatı projesinde asansöre ait olan kolon hattının şemaları incelenir. Ardından kuyu ve makine dairesi aydınlatılmasına dair proje çizilmelidir. Bursa asansör montajı sayesinde bu uygulamalar sorunsuz olarak tamamlanmaktadır.

Asansör montajı yaptırmak isteyenlerin de dikkat etmesi gereken durumlar söz konusudur. Tercih edilecek firmanın ISO kalite yönetim sistemlerine göre onaylanmış bir kuruluş olması ve CE sertifikasına sahip olması gerekir. Öte yandan firmanın referanslarının sağlam olması, yetkilileriyle kolay iletişime geçiliyor olması ve asansör montaj süresinin garanti kapsamında paylaşılması önemlidir. Bu kriterlere dikkat edilerek güvenilir ve kaliteli bir montaj işlemi yapılabilir.

Şimdi Ara